Bez kategorii

W zależności od Twoich potrzeb plan leczenia może obejmować:

Leczenie szpitalne, a ośrodek leczenia uzależnień:

Detoks — w sieci ośrodków leczenia uzależnień możesz bezpiecznie i wygodnie przeprowadzić detoksykację od alkoholu lub narkotyków (w tym opiatów) pod nadzorem lekarza w szpitalu. Aby złagodzić objawy odstawienia i pomóc w utrzymaniu początkowej trzeźwości, można zastosować leki.
Po detoksie — wiele osób rozpoczyna powrót do zdrowia w ramach wspierającego programu leczenia szpitalnego, podczas którego mogą odzyskać siły fizyczne, ucząc się umiejętności niezbędnych do życia i zaangażowania się w życie w trzeźwości.

Intensywne Leczenie Ambulatoryjne jakie poleca ośrodek leczenia uzależnień:

Niektórzy ludzie w trakcie leczenia w miejscu takim jak ośrodek leczenia uzależnień nadal mieszkają w domu, a inni nie wymagają dogłębnego leczenia szpitalnego.
Intensywne programy ambulatoryjne pozwalają pacjentom rozwijać umiejętności rekonwalescencji podczas programów dziennych lub wieczornych przez kilka tygodni.
Programy leczenia szpitalnego i ambulatoryjnego zazwyczaj obejmują poradnictwo indywidualne i grupowe prowadzone przez lekarzy, terapeutów i inne osoby, które odbyły obszerne przeszkolenie w zakresie zagadnień uzależnień. Niektórzy pacjenci mogą również odnieść korzyść z leków zmniejszających głód narkotykowy. Wiele osób decyduje się również na wzięcie udziału w 12-etapowej wspólnocie; oferujemy spotkania na miejscu i możemy pomóc Ci znaleźć tymczasowego sponsora, który rozpocznie pracę nad Twoim powrotem do zdrowia.

Naszym celem w przypadku Twojego początkowego leczenia jest ustabilizowanie Twojego stanu zdrowia, pomoc w poznaniu i ugruntowaniu umiejętności wczesnej abstynencji, a ostatecznie doprowadzenie do przejścia na mniej intensywny poziom opieki.

Zdobycie wiedzy o chorobie uzależnienia i o tym, jak uniknąć nawrotu, jest kluczową częścią powrotu do zdrowia. Oferujemy jako ośrodek leczenia uzależnień wiele grup, które pomogą Ci rozwinąć potrzebne umiejętności, m.in.:

Edukacja w zakresie zapobiegania nawrotom
Medytacja i relaks
Badanie krokowe

Masz samochód na sprzedaż?

Skontaktuj się z nami