Bez kategorii

Wykonywanie kołder i wstążek na boże narodzenie jest zarówno czynnością praktyczną, jak i starożytną formą sztuki. Kołdry są używane do pięknych narzut na łóżka, odzieży i elementów dekoracyjnych poprzez skrupulatne cięcie i zszywanie kawałków materiału, aby stworzyć przytulne tekstylia z jedynymi w swoim rodzaju pikowanymi wzorami. Chociaż kołdry są prawdopodobnie najczęściej używane w sypialniach, nie jest to ich jedyny cel.

Pikowanie a wstążki na boże narodzenie: jaka jest różnica?
Jeśli jesteś nowy w świecie kołder, warto zrozumieć kilka kluczowych terminów. Pikowanie to metoda szycia polegająca na zszyciu kilku warstw materiału. Kołdra to koc wykonany techniką pikowania. Producenci produkują również pikowaną tkaninę używaną do produkcji płaszczy, koców, torebek i innych artykułów.

Tradycyjne wstążki na boże narodzenie są wykonane z trzech warstw tkaniny. Górna warstwa kołdry może być pojedynczym kawałkiem tkaniny, ale pikowane zazwyczaj tworzą wzorzyste lub zaprojektowane górne warstwy jakie mają wstążki na boże narodzenie. Często pikowania zaczynają się od szycia pojedynczych bloków z różnych tkanin. Bloki są ułożone w kwadrat lub prostokąt i są zszywane. Pojedynczy kawałek tkaniny w jednolitym kolorze jest często używany jako dolna warstwa kołdry; to dlatego, że górna warstwa jest jedyną częścią, która jest widoczna po wyświetleniu wstążek na boże narodzenie.

Masz samochód na sprzedaż?

Skontaktuj się z nami