Bez kategorii

Aby pomalować cegłę znajdującą się w domu, użyj wałków i pędzli. Wybierz wałek z grubą drzemką, aby dostać się we wszystkie zakamarki. Na zewnątrz możesz użyć opryskiwacza. Barwienie cegły wymaga tych samych prac przygotowawczych, z wyjątkiem tego, że możesz również pokryć zaprawę taśmą malarską. Po oczyszczeniu i wyschnięciu cegły nałóż bejcę w niepozornym miejscu, aby sprawdzić kolor. Możesz go rozjaśnić lub przyciemnić dodając pigment. Gdy kolor będzie zadowalający, nałóż bejcę cienkimi warstwami za pomocą pędzla lub czystej szmatki. Odczekaj 24 godziny między warstwami i zawsze noś rękawiczki, aby chronić skórę gdy wykonujesz malowanie i frezowanie kominów.

Renowacja kominka i frezowanie kominów przypomina renowację mebla z drewna. Zdzierasz farbę i malujesz ją ponownie. Istnieje jednak kilka drobniejszych punktów, z którymi zgadzają się eksperci. Jeśli chcesz zachować historyczny charakter pomieszczenia, dopasowując jego oryginalny kolor, na małym, niepozornym obszarze, nałóż środek do usuwania farby na pomalowaną ścianę i zetrzyj go przed upływem sugerowanego czasu.

Powinno to usunąć jedną lub dwie warstwy farby na raz. Jeśli dopasowanie oryginalnego koloru nie ma dla Ciebie znaczenia, wykonaj następujące czynności. W starszym domu zawsze zakładaj, że gdzieś tam jest ołowiana farba. Nosić odzież ochronną gdy wykonujesz frezowanie kominów i nigdy nie wykańczać stolarki w pobliżu dzieci lub młodych dorosłych. Odizoluj pomieszczenie z kominkiem który ma być frezowany, słowem – miejsce w którym pracujesz i zapewnij odpowiednią wentylację.

Masz samochód na sprzedaż?

Skontaktuj się z nami