Bez kategorii

Nadpotliwość, znana również jako polihidrosis lub sudorrhea, to stan charakteryzujący się nadmierną potliwością. Pocenie się może wpływać tylko na jeden określony obszar lub na całe ciało. Chociaż nie zagraża życiu, może być niewygodne i powodować zakłopotanie oraz uraz psychiczny. W tym artykule przyjrzymy się przyczynom, objawom, diagnozie i temu jak wygląda leczenie nadpotliwości Łódź. Nadmierne pocenie się związane z nadmierną potliwością jest zwykle najbardziej aktywne w dłoniach, stopach, pachach i pachwinie ze względu na stosunkowo duże stężenie gruczołów potowych.

Ogniskowa nadmierna potliwość: gdy nadmierne pocenie się jest zlokalizowane. Na przykład nadmierna potliwość dłoniowo-podeszwowa to nadmierne pocenie się dłoni i podeszew. Uogólniona nadmierna potliwość: nadmierna potliwość wpływa na całe ciało. Nadpotliwość może występować od urodzenia lub rozwinąć się w późniejszym życiu. Jednak większość przypadków nadmiernego pocenia się pojawia się zwykle w wieku nastoletnim.

Stan może wynikać z podstawowego stanu zdrowia lub nie mieć wyraźnej przyczyny:

– Pierwotna idiopatyczna nadmierna potliwość: „Idiopatyczna” oznacza „o nieznanej przyczynie”. W większości przypadków nadmierna potliwość jest zlokalizowana. Leczenie nadpotliwości Łódź w tym przypadku jest znacznie prostsza.
– Wtórna nadmierna potliwość: osoba nadmiernie się poci z powodu podstawowego stanu zdrowia, takiego jak otyłość, dna, menopauza, guz, zatrucie rtęcią, cukrzyca lub nadczynność tarczycy (nadczynność tarczycy).

Dla niektórych objawy nadmiernej potliwości są tak poważne, że stają się krępujące, powodując dyskomfort i niepokój. Może to mieć wpływ na wybory zawodowe pacjenta, zajęcia w czasie wolnym, relacje osobiste, obraz siebie i samopoczucie emocjonalne. Na szczęście istnieje kilka opcji, które mogą skutecznie leczyć objawy. Największym wyzwaniem w leczeniu nadpotliwości w Łodzi jest znaczna liczba osób, które nie zwracają się o poradę lekarską z powodu zakłopotania lub braku wiedzy o istnieniu skutecznego sposobu na leczenie nadpotliwości Łódź.

Objawy:
Nadpotliwość jest definiowana jako pocenie się, które zakłóca normalne czynności. Epizody nadmiernej potliwości pojawiają się co najmniej raz w tygodniu bez wyraźnego powodu i mają wpływ na życie towarzyskie lub codzienne czynności.

Masz samochód na sprzedaż?

Skontaktuj się z nami