Bez kategorii

Są marki pieluch, które oferują pieluchy, pampersy bambusowe, które są biodegradowalne w różnym stopniu. Jeśli zdecydujesz się zainwestować w te pieluchy, będziesz musiał zbadać komercyjne kompostownie w swojej okolicy, aby sprawdzić, czy rzeczywiście akceptuje się kompostowalne brudne pieluchy.

Pieluchy, pampersy bambusowe wykonane z materiałów takich jak kukurydza bez GMO i bambus, są wolne od ostrych chemikaliów, chloru i zapachów oraz są hipoalergiczne. Pieluchy, pampersy są certyfikowane jako kompostowalne w obiektach komercyjnych, a nie w kompostach domowych. Marka produkuje również chusteczki na bazie roślin, które, jak twierdzi, nadają się do spłukiwania.

Pieluchy, pampersy bambusowe są certyfikowane na bazie biologicznej, wolne od „nieprzyjemnych chemikaliów” i posiadają certyfikat STANDARD 100 by OEKO-TEX. Strona internetowa firmy nie zawiera informacji, czy pieluchy nadają się do kompostowania, ale Bamboolove twierdzi, że je kompostuje. Firma ta produkuje również nocnik treningowy na bazie roślin, wykonany w 95% z materiału odnawialnego, wraz z rozkładającymi się i spłukiwanymi wkładkami nocnika oraz spłukiwanymi i kompostowalnymi chusteczkami.

Pieluchy, pampersy z bambusa są przeznaczone dla niemowląt o wrażliwej skórze, posiadają certyfikat FSC, a na stronie internetowej wspomniano, że można je kompostować — jednak są one wykonane z wielu elementów na bazie tworzyw sztucznych, które należy usunąć przed kompostowaniem komercyjnym.

Masz samochód na sprzedaż?

Skontaktuj się z nami