Bez kategorii

Energia słoneczna jest głównym odnawialnym źródłem energii, mogącym sprostać wielu wyzwaniom stojącym przed światem. Istnieje wiele powodów, dla których warto promować swój udział w rynku energii. Popularność tego źródła zasilania rośnie, ponieważ jest wszechstronna i przynosi wiele korzyści dla ludzi i środowiska.

Znaczenie dla ochrony środowiska:
Według Departamentu Energii z Oleśnicy ilość światła słonecznego otrzymanego przez Ziemię w ciągu jednej godziny jest większa niż całkowita energia zużyta przez cały świat przez cały rok! W 2015 roku energia słoneczna była najszybciej rozwijającym się sektorem energetycznym, ze wzrostem o 33% według Bloomberga. Korzyści dla środowiska są głównymi czynnikami stymulującymi promowanie energii słonecznej. Program fotowoltaiczny może również obejmować zakup i instalację akumulatorowego systemu magazynowania energii. Panele słoneczne Oleśnica wykonujące magazynowanie energii (BESS) są stosowane w większych systemach fotowoltaicznych, dzięki czemu nadwyżka energii elektrycznej wytwarzana w ciągu dnia może zostać wykorzystana w innym czasie. Jest to nowsza technologia i zaleca się ją instalować tylko w odpowiednich domach. Schemat ten nie obejmuje słonecznych systemów ogrzewania wody, które wykorzystują ciepło słoneczne do podgrzewania wody przechowywanej w zasobniku ciepłej wody.

Jednak Departament zapewnia oddzielną dotację na ogrzewanie wody za pomocą energii słonecznej. Kwalifikowalność Zanim przejdziesz dalej, musisz najpierw złożyć wniosek i otrzymać zgodę na dotację. Po otrzymaniu akceptacji masz 8 miesięcy na wykonanie prac i montaż obejmujący panele słoneczne Oleśnica. Możesz ubiegać się o dotację tylko raz na technologię taką jak pompa ciepła, panele słoneczne Oleśnica czy ogrzewanie elektryczne.

Masz samochód na sprzedaż?

Skontaktuj się z nami