Bez kategorii

Co to jest układ w upadłości konsumenckiej, czyli propozycja konsumencka? Wniosek konsumencki na podstawie ustawy o upadłości i niewypłacalności jest prawnie wiążącym porozumieniem wynegocjowanym z wierzycielami za pośrednictwem licencjonowanego powiernika ds. Niewypłacalności.

Po złożeniu wniosku o układ w upadłości konsumenckiej, zawiesza się postępowanie, które zapewni natychmiastową ochronę przed niektórymi wierzycielami, takimi jak windykatorzy. Propozycja konsumencka, czyli układ w upadłości konsumenckiej pozwala uniknąć indywidualnego bankructwa i może być skuteczną alternatywą. Udana propozycja konsumencka pozwala zachować kontrolę nad swoimi aktywami, podczas gdy niezabezpieczeni wierzyciele zgadzają się przyjąć niższą kwotę niż jest to im należne, w pełni zaspokajając ich roszczenie przeciwko tobie.

Jak złożyć ofertę konsumencką w Warszawie? Wniosek konsumencki o układ w upadłości konsumenta jest procesem prawnym na mocy ustawy o upadłości i niewypłacalności, którym musi zarządzać licencjonowany powiernik ds. Niewypłacalności (LIT). W związku z tym Twoim pierwszym krokiem jest umówienie spotkania z kimś z biura LIT. LIT może pomóc w negocjowaniu uczciwej ugody z wierzycielami, z możliwymi do zarządzania stałymi miesięcznymi płatnościami przez okres do pięciu lat lub ryczałtem. Propozycja zostaje zatwierdzona, gdy wierzyciele, którzy są właścicielami większości twojego długu, zgodzili się na warunki twojej propozycji i sądy ją zatwierdzą. Po zaakceptowaniu propozycja jest wiążąca dla wszystkich stron. Dopóki spełnisz warunki swojej propozycji, będziesz zwolniony z niezabezpieczonych długów, które jesteś winien.

Masz samochód na sprzedaż?

Skontaktuj się z nami