Bez kategorii

Polegasz na kominie, który odprowadza i wydycha dym, ale kiedy pęknie komin lub ściany wewnętrzne, możesz mieć poważne problemy. Konieczna jest naprawa kominów Poznań.

Połączenia zaprawy między kamieniem lub cegłami mogą łuszczyć się, zmywać lub pękać po 25 lub 30 latach ekspozycji. Co powoduje te pęknięcia? Winowajcą jest zwykle zamrażanie i rozmrażanie w zimniejszych klimatach. Wilgoć może przedostać się do muru, uszkadzając go i wszelkie przymocowane przedmioty wykonane z metalu, takie jak piorunochron lub antena satelitarna. Ryzyko uszkodzenia komina wzrasta, jeśli mieszkasz w zabytkowym domu. Przed użyciem gazu ziemnego lub oleju do ogrzewania stosowano węgiel. Kominy zbudowane tak, aby pomieścić wysokie ciepło spalania węgla, które napędzały kotły, są zbyt duże i zbyt chłodne, aby można je było stosować w przypadku oleju lub gazu ziemnego. Ten rodzaj komina może prowadzić do większego ryzyka kondensacji i wynikających z tego szkód. Najwyższy obszar wewnętrznych ścian komina jest najbardziej wrażliwy, a także najtrudniejszy do zauważenia, chyba że spędzasz czas na dachu. Niestety zaniedbanie i brak kontroli często prowadzą do poważnych czynności jakimi jest naprawa kominów Poznań.

Lokalizacja domu w Poznaniu może również zwiększać ryzyko uszkodzenia komina. Na przykład około 50 procent domów dotkniętych trzęsieniem ziemi doznało uszkodzenia komina i konieczna była naprawa kominów Poznań. Ponieważ kominy są zasadniczo sztywne, nie poruszają się z powodu trzęsienia, jak może to zrobić dom z drewnianymi ramami. Uszkodzone kominy mogą pozwolić, aby toksyczne gazy, takie jak tlenek węgla, przedostały się do twojego domu, stwarzając poważne zagrożenie dla zdrowia. Pamiętaj, aby sprawdzać komin co najmniej raz na dwa lata pod kątem uszkodzeń – to bardzo ważne!

Masz samochód na sprzedaż?

Skontaktuj się z nami